Wypełniacze

Wypełniacze i Utwardzacze

DYSTRYBUUJEMY

Wypełniacze

Zorientuj się jakimi produktami dysponujemy, a następnie przejdź do zakładki kontakt i skorzystaj z formularza kontaktowego lub zadzwoń aby zamówić.

Wypełniacze do żywic epoksydowych przede wszystkim zwiększają przyczepność do różnorodnych materiałów epoksydowych. Za ich pomocą doskonale łączy się metale, a także wykorzystuje jako hydroizolację, na przykład rur.

Wypełniacze do żywic poliuretanowych są sprzedawane w postaci proszku i powinny znaleźć się na wyposażeniu każdego zakładu zajmującego się na przykład budowaniem obiektów, mieszkań czy domów jednorodzinnych. Materiały poliuretanowe to doskonały budulec posadzek. Dzięki swoim optymalnym właściwościom (elastyczności oraz miękkości) są odporne na uszkodzenia i mikropęknięcia.

mączka anhydrytowa

Zastosowanie jako wypełniacz przy produkcji płytek i wykładzin podłogowych PCV, szkła gospodarczego, mas bitumicznych i klejów, w budownictwie do samopoziomujących się wylewek podłogowych oraz w górnictwie do budowy tam przeciwpożarowych, torkretu i pasów posadzkowych. 

mączka wapienna

Stosuje się do betonów towarowych i prefabrykacji jako wypełniacz mieszanek betonowych. Mączka wapienna nadaje się także na pokrycia dachowe jako wypełniacz do produkcji wysokogatunkowych pap modyfikowanych polimerami. Swoje zastosowanie znajdzie również w przemyśle szklarskim, odsiarczania gazów jako sorbent pochłaniający dwutlenek siarki oraz w klejach i zaprawach czy np. jako wypełniacz stosowany w przemyśle gumowym i farbiarsko-lakierniczym.

mączka dolomitowa

Wypełniacz dolomitowy jest produktem przemiału naturalnego dolomitu. Charakteryzuje się bardzo dużym rozdrobnieniem. Znajduje zastosowanie w produkcji wyrobów lakierowych, gumy, klejów, papieru i w przetwórstwie tworzyw sztucznych jak również świetnie się sprawdza jako wypełniacz do żywic epoksydowych i poliestrowych. Stosując wypełniacz można znacznie obniżyć cenę wyrobu, skurcz i egzotermię żywicy.

biel tytanowa

Szeroko stosowana jako biały pigment w przemyśle farbiarskim i lakierniczym oraz jako wypełnienie i/lub barwnik w żywicach. Związek ten charakteryzuje  wysoka jasność oraz bardzo wysoki współczynnik odbicia światła.

piasek

Wraz z wybranymi żywicami epoksydowymi pozwala stworzyć zaprawę do wypełniania ubytków. Granulacja 0,1 - 0,3 mm zalecana jest do stosowania w przypadku ubytków o małej oraz średniej wielkości.