Utwardzacze & Przyśpieszacze

DYSTRYBUUJEMY

Utwardzacze & Przyśpieszacze

Utwardzacze służą do utwardzania ciekłych żywic np. epoksydowych. Utwardzacze powodują wzrost elastyczności i udarności kompozycji dla tego znajduje zastosowanie do połączeń narażonych na odkształcenia np. w szkutnictwie do łączenia elementów drewnianych lub wykonanych z laminatu poliestrowo – szklanego, do łączenia np. gumy z metalem, cienkich blach czy sklejki.

Utwardzanie żywic poliestrowych w pokojowej temperaturze zwykle nie jest możliwe przy zastosowaniu tylko nadtlenku organicznego - żelowanie zachodzi zbyt wolno i dlatego dodaje się do żywicy przyspieszacz kobaltowy. Związek ten pozwala na zwiększenie szybkości żelowania i większą kontrolę procesu. Nigdy nie dodajemy kobaltu do utwardzacza, zawsze do żywicy.

Utwardzacze

metox

Stosowany do utwardzania nienasyconych żywic poliestrowych oraz niektórych żywic winyloestrowych, w temperaturze otoczenia w obecności przyspieszacza kobaltowego. W stosunku do Metox-50 wykazuje nieznacznie wydłużony czas żelowania. Może być stosowany do utwardzania żelkotów.

akperox

Przyśpieszacze

naftanian kobaltowy

Substancja umożliwiająca zwiększenie szybkości żelowania i poprawiająca kontrolę procesu.