Żywice poliestrowe

Żywice poliestrowe

DYSTRYBUUJEMY

Żywice poliestrowe

Zorientuj się jakimi produktami dysponujemy, a następnie przejdź do zakładki kontakt i skorzystaj z formularza kontaktowego lub zadzwoń aby zamówić.

Grupa żywic syntetycznych, których głównym składnikiem są różnego rodzaju poliestry. Najczęściej spotykane są dwuskładnikowe nienasycone żywice poliestrowe, w których proces sieciowania zachodzi w temperaturze pokojowej i jest oparty na rodnikowo inicjowanej reakcji między wiązaniami wielokrotnymi węgiel-węgiel występującymi w strukturze tych substancji. Nienasycone żywice poliestrowe służą m.in. do ręcznego laminowania. Są też stosowane jako składniki kitów, szpachli, klejów, mieszanek do formowania wytłoczek i mieszanek, z których formuje się elementy galanterii przez sieciowanie w formach.

Żywice poliestrowe dzielimy na dwie kategorie. Skontaktuj się z nami aby dobrać najlepszą dla Twojego biznesu.

do odlewania

Stosowana do wykonywania odlewów wszędzie tam gdzie potrzebujemy  wysoki poziom transparentności. Służy w modelarstwie, jubilerstwie w pracach plastycznych i artystycznych.

do laminowania

Stosuje się je do zabezpieczenia betonu przed pyleniem, a w przypadku innych tworzyw do uzupełnienia niewielkich szczelin i ubytków na ich powierzchni. Żywice epoksydowe do laminowania są równie często wykorzystywane w celu odlewania różnych przedmiotów z wcześniej przygotowanych form